Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo — 250ml
As of 2 Oct 2026, Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml is cheapest at Coles at $19.00 ($7.60/100 ml) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $9.50 at Coles (18 Aug); highest: $19.00 — currently $19.00 at Coles. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $2.50/100ml
- Average
- $3.79/100ml
- Highest
- $3.80/100ml
Woolworths · 600mlNow$2.50/100mlAll-time low
Coles · 250mlNow$7.60/100ml
Woolworths · 250mlNow$7.60/100ml
6 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Toni & Guy | 600ml | $15.00 | $2.50/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Toni & Guy | 250ml | $19.00 | $7.60/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Toni & Guy | 250ml | $19.00 | $7.60/100ml | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml cheapest?
- Coles has the lowest price at $19.00 ($7.60/100 ml).
- How much does Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml cost?
- Prices range from $19.00 to $19.00 across 2 Australian supermarkets. The average price is $19.00.
- What is the unit price of Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $7.60/100ml.
- Which supermarkets sell Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml?
- Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml is available at Coles and Woolworths.
- What is the lowest price ever for Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo 250ml is $9.50 at Coles (18 Aug), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $19.00 at Coles.

