Barambah Organics Low Fat Natural Yoghurt — 500g
As of 1 Oct 2026, Barambah Organics Low Fat Natural Yoghurt 500g is cheapest at IGA at $5.95 ($1.19/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.95 at IGA (1 Oct); highest: $12.69 — currently $5.95 at IGA. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.19/100g
- Average
- $1.26/100g
- Highest
- $1.27/100g
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Barambah Organics | 500g | $5.95 | $1.19/100g | In stock | 1 Oct | |
| Barambah Organics | 1kg | $12.69 | $1.27/100gBest | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Harris Farm
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Barambah Organics Low Fat Natural Yoghurt 500g cheapest?
- IGA has the lowest price at $5.95 ($1.19/100 g).
- What is the unit price of Barambah Organics Low Fat Natural Yoghurt 500g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $1.19/100g.
- What is the lowest price ever for Barambah Organics Low Fat Natural Yoghurt 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Barambah Organics Low Fat Natural Yoghurt 500g is $5.95 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.95 at IGA.

