Bega Tasty Cheese Bar B Cubes — 500g

As of 2 Oct 2026, Bega Tasty Cheese Bar B Cubes 500g is cheapest at Coles at $10.50 ($21.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $10.50 at Coles (1 Oct); highest: $10.50 — currently $10.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$10.50
Average
$10.50
Highest
$10.50
Lowest ever
$10.50 · Oct '26
Highest ever
$10.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bega

    BegaCheapest

    Bega Tasty Cheese Bar B Cubes · 500g

    $21.00/1kg$10.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bega

    BegaCheapest

    Bega Tasty Cheese Bar B Cubes · 500g

    $21.00/1kg$10.50Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bega Tasty Cheese Bar B Cubes 500g cheapest?
Coles has the lowest price at $10.50 ($21.00/1 kg).
What is the unit price of Bega Tasty Cheese Bar B Cubes 500g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.10/100g.
What is the lowest price ever for Bega Tasty Cheese Bar B Cubes 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bega Tasty Cheese Bar B Cubes 500g is $10.50 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $10.50 at Coles.