Starbucks Frappuccino Mocha — 280ml

As of 1 Oct 2026, Starbucks Frappuccino Mocha 280ml is cheapest at IGA at $4.70 ($16.79/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.70 at IGA (1 Oct); highest: $4.70 — currently $4.70 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.70
Average
$4.70
Highest
$4.70
Lowest ever
$4.70 · Oct '26
Highest ever
$4.70 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1

    StarbucksCheapest

    Starbucks Frappuccino Mocha · 280ml

    $16.79/1L$4.70IGA

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1

    StarbucksCheapest

    Starbucks Frappuccino Mocha · 280ml

    $16.79/1L$4.70IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Starbucks Frappuccino Mocha 280ml cheapest?
IGA has the lowest price at $4.70 ($16.79/1 L).
What is the unit price of Starbucks Frappuccino Mocha 280ml?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $1.68/100ml.
What is the lowest price ever for Starbucks Frappuccino Mocha 280ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Starbucks Frappuccino Mocha 280ml is $4.70 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.70 at IGA.

Categories