Korean BBQ Beef Burgers — 0.45kg

As of 29 Sept 2026, Korean BBQ Beef Burgers 0.45kg is cheapest at Aldi at $8.99 ($19.98/1 kg) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $8.99 at Aldi (29 Sept); highest: $8.99 — currently $8.99 at Aldi. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$8.99
Average
$8.99
Highest
$8.99
Lowest ever
$8.99 · Sep '26
Highest ever
$8.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Korean BBQ Beef Burgers

    Korean BBQ Beef BurgersCheapest

    0.45kg

    $19.98/1kg$8.99Aldi

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Korean BBQ Beef Burgers

    Korean BBQ Beef BurgersCheapest

    0.45kg

    $19.98/1kg$8.99Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Korean BBQ Beef Burgers 0.45kg cheapest?
Aldi has the lowest price at $8.99 ($19.98/1 kg).
What is the unit price of Korean BBQ Beef Burgers 0.45kg?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $2.00/100g.
What is the lowest price ever for Korean BBQ Beef Burgers 0.45kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Korean BBQ Beef Burgers 0.45kg is $8.99 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $8.99 at Aldi.