McCain Mac & Cheese Meal — 375g

As of 2 Oct 2026, McCain Mac & Cheese Meal 375g is cheapest at Woolworths at $4.80 ($1.28/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.80 at Woolworths (2 Oct); highest: $4.80 — currently $4.80 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.80
Average
$4.80
Highest
$4.80
Lowest ever
$4.80 · Oct '26
Highest ever
$4.80 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1McCain

    McCainCheapest

    McCain Mac & Cheese Meal · 375g

    $1.28/100g$4.80Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1McCain

    McCainCheapest

    McCain Mac & Cheese Meal · 375g

    $1.28/100g$4.80Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1McCain

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is McCain Mac & Cheese Meal 375g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $4.80 ($1.28/100 g).
What is the unit price of McCain Mac & Cheese Meal 375g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.28/100g.
What is the lowest price ever for McCain Mac & Cheese Meal 375g?
The lowest price OpenOrder has recorded for McCain Mac & Cheese Meal 375g is $4.80 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.80 at Woolworths.

Categories