Apple Granny Smith — Each
As of 29 Sept 2026, Apple Granny Smith Each is cheapest at Harris Farm at $1.17 ($1.17/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.17 at Harris Farm (29 Sept); highest: $12.29 — currently $1.17 at Harris Farm. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 8 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.49/100g
- Average
- $0.62/100g
- Highest
- $0.79/100g
Aldi · approx. 0.17kg per pieceNow$0.65/100g
Aldi · 1kgNow$0.65/100g
Coles · 1kgNow$0.79/100g
Coles · approx. 170gNow$0.79/100g
Woolworths · 1kgNow$0.79/100g
IGA · 170gNow$1.00/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
485 prices recorded · 22 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Aldi | approx. 0.17kg per piece | $6.49 | $0.65/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Aldi | 1kg | $6.49 | $0.65/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 1kg | $7.90 | $0.79/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | approx. 170g | $1.34 | $0.79/100g | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 1kg | $7.90 | $0.79/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | 170g | $1.70 | $1.00/100g | In stock | 22 Sept | |
| — | 1kg | $12.29 | $1.23/100g | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $1.17 | $1.17/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | each | $1.38 | $1.38/1 ea | In stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

- 2

- –
- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Apple Granny Smith Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $1.17 ($1.17/1 ea).
- What is the unit price of Apple Granny Smith Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $1.17/1 ea.
- What is the lowest price ever for Apple Granny Smith Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Apple Granny Smith Each is $1.17 at Harris Farm (29 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $1.17 at Harris Farm.
