Umamipapi Original Chilli Oil — 225g

As of 1 Oct 2026, Umamipapi Original Chilli Oil 225g is cheapest at Coles at $14.00 ($6.22/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $14.00 at Coles (1 Oct); highest: $14.00 — currently $14.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$14.00
Average
$14.00
Highest
$14.00
Lowest ever
$14.00 · Oct '26
Highest ever
$14.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Umamipapi

    UmamipapiCheapest

    Umamipapi Original Chilli Oil · 225g

    $6.22/100g$14.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Umamipapi

    UmamipapiCheapest

    Umamipapi Original Chilli Oil · 225g

    $6.22/100g$14.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Umamipapi

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Umamipapi Original Chilli Oil 225g cheapest?
Coles has the lowest price at $14.00 ($6.22/100 g).
What is the unit price of Umamipapi Original Chilli Oil 225g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $6.22/100g.
What is the lowest price ever for Umamipapi Original Chilli Oil 225g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Umamipapi Original Chilli Oil 225g is $14.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $14.00 at Coles.