Carman's Protein Bars Salted Dark Choc Almond — 400g
As of 2 Oct 2026, Carman's Protein Bars Salted Dark Choc Almond 400g is cheapest at Coles at $12.90 ($3.23/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.25 at Coles (25 Aug); highest: $12.90 — currently $12.90 at Coles. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.13/100g
- Average
- $2.72/100g
- Highest
- $4.25/100g
44 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Carman's | 5 pack | $5.70 | $2.85/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Carman's | 400g | $12.90 | $3.23/100g | In stock | 2 Oct | |
| Carman's | 200g | $8.50 | $4.25/100g | In stock | 2 Oct | |
| Carman's | 5 pack | $5.70 | $2.85/100g | In stock | 7 Mayout of date · not compared | |
| Carman's | 5 pack | $8.99 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Carman's Protein Bars Salted Dark Choc Almond 400g cheapest?
- Coles has the lowest price at $12.90 ($3.23/100 g).
- What is the unit price of Carman's Protein Bars Salted Dark Choc Almond 400g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.23/100g.
- What is the lowest price ever for Carman's Protein Bars Salted Dark Choc Almond 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Carman's Protein Bars Salted Dark Choc Almond 400g is $4.25 at Coles (25 Aug), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $12.90 at Coles.


