Signature Collection Grass Fed Beef Lasagne — 700g
As of 1 Oct 2026, Signature Collection Grass Fed Beef Lasagne 700g is cheapest at Woolworths at $14.00 ($2.00/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $14.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $27.00 — currently $14.00 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.40/100g
- Average
- $1.80/100g
- Highest
- $1.80/100g
6 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Signature Collection | 1.5kg | $21.00 | $1.40/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Signature Collection | 700g | $14.00 | $2.00/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Signature Collection Grass Fed Beef Lasagne 700g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $14.00 ($2.00/100 g).
- What is the unit price of Signature Collection Grass Fed Beef Lasagne 700g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $2.00/100g.
- What is the lowest price ever for Signature Collection Grass Fed Beef Lasagne 700g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Signature Collection Grass Fed Beef Lasagne 700g is $14.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $14.00 at Woolworths.

