San Remo Spaghetti No. 5 — 750g
As of 29 Sept 2026, San Remo Spaghetti No. 5 750g is cheapest at Harris Farm at $2.99 ($3.99/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.30 at Woolworths (22 Sept); highest: $2.99 — currently $2.99 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.40/100g
- Average
- $0.54/100g
- Highest
- $0.59/100g
34 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| San Remo | 750g | $2.99 | $0.40/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| San Remo | 500g | $2.95 | $0.59/100g | In stock | 28 Sept | |
| San Remo | 500g | $2.95 | $0.59/100g | In stock | 23 Sept | |
| San Remo | 500g | $2.95 | $0.59/100g | In stock | 14 June | |
| San Remo | 500g | $2.95 | $0.59/100g | In stock | 14 June | |
| San Remo | 500g | $2.95 | $0.59/100g | In stock | 31 May |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is San Remo Spaghetti No. 5 750g cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $2.99 ($3.99/1 kg).
- What is the unit price of San Remo Spaghetti No. 5 750g?
- Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $0.40/100g.
- What is the lowest price ever for San Remo Spaghetti No. 5 750g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for San Remo Spaghetti No. 5 750g is $2.30 at Woolworths (22 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $2.99 at Harris Farm.

