Applaws Fish Selection Cat Food — 1.4kg

As of 2 Oct 2026, Applaws Fish Selection Cat Food 1.4kg is cheapest at Coles at $38.00 ($2.71/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $38.00 at Coles (2 Oct); highest: $38.00 — currently $38.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$38.00
Average
$38.00
Highest
$38.00
Lowest ever
$38.00 · Oct '26
Highest ever
$38.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

8 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Applaws

    ApplawsCheapest

    Applaws Fish Selection Cat Food · 1.4kg

    $2.71/100g$38.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Applaws

    ApplawsCheapest

    Applaws Fish Selection Cat Food · 1.4kg

    $2.71/100g$38.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Applaws

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Applaws Fish Selection Cat Food 1.4kg cheapest?
Coles has the lowest price at $38.00 ($2.71/100 g).
What is the unit price of Applaws Fish Selection Cat Food 1.4kg?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.71/100g.
What is the lowest price ever for Applaws Fish Selection Cat Food 1.4kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Applaws Fish Selection Cat Food 1.4kg is $38.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $38.00 at Coles.

Categories