John West Tuna Chilli Standard — 1.14kg
As of 1 Oct 2026, John West Tuna Chilli Standard 1.14kg is cheapest at Coles at $18.00 ($15.79/1 kg) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $9.80 at Woolworths (1 Oct); highest: $18.00 — currently $18.00 at Coles. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.58/100g
- Average
- $1.58/100g
- Highest
- $1.58/100g
Coles · 1.14kgNow$1.58/100gAll-time low
Woolworths · 95g x 12 packNow$1.58/100gAll-time low
Woolworths · 95g x 6 packNow$1.72/100g
28 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| John West | 95g x 12 pack | $18.00 | $1.58/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| John West | 1.14kg | $18.00 | $1.58/100g | In stock | 1 Oct | |
| John West | 95g x 6 pack | $9.80 | $1.72/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is John West Tuna Chilli Standard 1.14kg cheapest?
- Coles has the lowest price at $18.00 ($15.79/1 kg).
- What is the unit price of John West Tuna Chilli Standard 1.14kg?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.58/100g.
- What is the lowest price ever for John West Tuna Chilli Standard 1.14kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for John West Tuna Chilli Standard 1.14kg is $9.80 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $18.00 at Coles.


