Lacura Hand Cream — 50ml

As of 29 Sept 2026, Lacura Hand Cream 50ml is cheapest at Aldi at $3.99 ($7.98/100 ml) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $3.99 at Aldi (29 Sept); highest: $3.99 — currently $3.99 at Aldi. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.99
Average
$3.99
Highest
$3.99
Lowest ever
$3.99 · Sep '26
Highest ever
$3.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Lacura

    LacuraCheapest

    Hand Cream · 50ml

    $7.98/100ml$3.99Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Lacura

    LacuraCheapest

    Hand Cream · 50ml

    $7.98/100ml$3.99Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1Lacura

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Lacura Hand Cream 50ml cheapest?
Aldi has the lowest price at $3.99 ($7.98/100 ml).
What is the unit price of Lacura Hand Cream 50ml?
Priced per 100ml. Aldi offers the best value at $7.98/100ml.
What is the lowest price ever for Lacura Hand Cream 50ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Lacura Hand Cream 50ml is $3.99 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.99 at Aldi.