Herbs Dill Bunch — Standard
As of 29 Sept 2026, Herbs Dill Bunch Standard is cheapest at Harris Farm at $5.49 in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.00 at Woolworths (23 Sept); highest: $5.49 — currently $5.49 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $20.00/100g
- Average
- $20.00/100g
- Highest
- $20.00/100g
26 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 10g | $2.00 | $20.00/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 10g | $2.00 | $20.00/100g | In stock | 11 May | |
| Woolworths | 15g | $3.20 | $21.30/100g | In stock | 11 May | |
| Woolworths | 15g | $3.30 | $22.00/100g | In stock | 28 Sept | |
| Coles | 10g | $3.30 | $33.00/100g | In stock | 1 Sept | |
| Coles | 10g | $3.30 | $33.00/100g | In stock | 11 May | |
| Living Herbs | 1 each | $2.99 | $2.99/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Standard | $5.49 | — | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Herbs Dill Bunch Standard cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $5.49.
- What is the lowest price ever for Herbs Dill Bunch Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Herbs Dill Bunch Standard is $2.00 at Woolworths (23 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $5.49 at Harris Farm.



