Sunrice Sushi Rice · AU — 1kg
As of 1 Oct 2026, Sunrice Sushi Rice · AU 1kg is cheapest at Coles at $3.50 ($0.35/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.50 at Coles (1 Oct); highest: $5.85 — currently $3.50 at Coles. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.35/100g
- Average
- $0.49/100g
- Highest
- $0.48/100g
15 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sunrice | 1kg | $3.50 | $0.35/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Sunrice | 1kg | $5.85 | $0.59/100g | In stock | 30 Sept | |
| Sunrice | 1kg | $4.70 | $0.47/100g | In stock | 23 Septout of date · not compared | |
| Sunrice | 1kg | $4.80 | $0.48/100g | In stock | 27 Julyout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sunrice Sushi Rice · AU 1kg cheapest?
- Coles has the lowest price at $3.50 ($0.35/100 g).
- What is the unit price of Sunrice Sushi Rice · AU 1kg?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.35/100g.
- What is the lowest price ever for Sunrice Sushi Rice · AU 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sunrice Sushi Rice · AU 1kg is $3.50 at Coles (1 Oct), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $3.50 at Coles.
