Coles Skim Milk — 2L

As of 1 Oct 2026, Coles Skim Milk 2L is cheapest at Coles at $3.40 ($1.70/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.75 at Coles (1 Oct); highest: $3.40 — currently $3.40 at Coles. Tracked since July 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$0.17/100ml
Average
$0.18/100ml
Highest
$0.19/100ml
Lowest ever
$0.17/100ml · Oct '26
Highest ever
$0.19/100ml · Jul '26
Trend
Down 8%
6% below average

160 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Skim Milk · 2L

    $1.70/1L$3.40Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Skim Milk · 2L

    $1.70/1L$3.40Coles
  2. 2Coles

    Coles

    Coles Skim Milk · 1L

    $1.75/1L$1.75Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Skim Milk 2L cheapest?
Coles has the lowest price at $3.40 ($1.70/1 L).
What is the unit price of Coles Skim Milk 2L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.17/100ml.
What is the lowest price ever for Coles Skim Milk 2L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Skim Milk 2L is $1.75 at Coles (1 Oct), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $3.40 at Coles.