Devondale Butter Varieties — 500g

As of 29 Sept 2026, Devondale Butter Varieties 500g is cheapest at Spudshed at $7.49 ($1.50/100 g) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.49 at Spudshed (29 Sept); highest: $7.49 — currently $7.49 at Spudshed. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.49
Average
$7.49
Highest
$7.49
Lowest ever
$7.49 · Sep '26
Highest ever
$7.49 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    DevondaleCheapest

    Devondale Butter Varieties · 500g

    $1.50/100g$7.49Spudshed

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    DevondaleCheapest

    Devondale Butter Varieties · 500g

    $1.50/100g$7.49Spudshed
1 brand available
Spudshed
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Devondale Butter Varieties 500g cheapest?
Spudshed has the lowest price at $7.49 ($1.50/100 g).
What is the unit price of Devondale Butter Varieties 500g?
Priced per 100g. Spudshed offers the best value at $1.50/100g.
What is the lowest price ever for Devondale Butter Varieties 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Devondale Butter Varieties 500g is $7.49 at Spudshed (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.49 at Spudshed.