Snow Peas Loose — 300g
As of 29 Sept 2026, Snow Peas Loose 300g is cheapest at Harris Farm at $9.90 ($33.00/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.00 at IGA (22 Sept); highest: $9.90 — currently $9.90 at Harris Farm. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.96/100g
- Average
- $2.20/100g
- Highest
- $2.28/100g
Woolworths · 250gNow$1.96/100gAll-time low
IGA · 50gNow$2.00/100g
Coles · 250gNow$2.28/100g
Harris Farm · 300gNow$3.30/100g
17 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 250g | $4.90 | $1.96/100gBest | In stock | 28 Sept | |
| — | 50g | $1.00 | $2.00/100g | In stock | 22 Sept | |
| Coles | 250g | $5.70 | $2.28/100g | In stock | 1 Sept | |
| Woolworths | 250g | $6.50 | $2.60/100g | In stock | 8 Sept | |
| — | 300g | $9.90 | $3.30/100g | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Snow Peas Loose 300g cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $9.90 ($33.00/1 kg).
- What is the unit price of Snow Peas Loose 300g?
- Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $3.30/100g.
- What is the lowest price ever for Snow Peas Loose 300g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Snow Peas Loose 300g is $1.00 at IGA (22 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $9.90 at Harris Farm.



