Spencers Cloves Ground — 30g

As of 4 Oct 2026, Spencers Cloves Ground 30g is cheapest at IGA at $3.40 ($11.33/100 g) in Australia.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.40 at IGA (4 Oct); highest: $3.40 — currently $3.40 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.40
Average
$3.40
Highest
$3.40
Lowest ever
$3.40 · Oct '26
Highest ever
$3.40 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    SpencersCheapest

    Spencers Cloves Ground · 30g

    $11.33/100g$3.40IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    SpencersCheapest

    Spencers Cloves Ground · 30g

    $11.33/100g$3.40IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Spencers Cloves Ground 30g cheapest?
IGA has the lowest price at $3.40 ($11.33/100 g).
What is the unit price of Spencers Cloves Ground 30g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $11.33/100g.
What is the lowest price ever for Spencers Cloves Ground 30g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Spencers Cloves Ground 30g is $3.40 at IGA (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.40 at IGA.