Coles Natural Spring Water — 1.5L

As of 2 Oct 2026, Coles Natural Spring Water 1.5L is cheapest at Coles at $1.00 ($0.67/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.00 at Coles (2 Oct); highest: $1.00 — currently $1.00 at Coles. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$0.07/100ml
Average
$0.07/100ml
Highest
$0.17/100ml
Lowest ever
$0.07/100ml · Oct '26
Highest ever
$0.17/100ml · Sep '26
Trend
Down 60%
4% below average

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Natural Spring Water · 1.5L

    $0.67/1L$1.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Natural Spring Water · 1.5L

    $0.67/1L$1.00Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Natural Spring Water 1.5L cheapest?
Coles has the lowest price at $1.00 ($0.67/1 L).
What is the unit price of Coles Natural Spring Water 1.5L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.07/100ml.
What is the lowest price ever for Coles Natural Spring Water 1.5L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Natural Spring Water 1.5L is $1.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $1.00 at Coles.