Coles I'm Free From Standard — 280g

As of 30 Sept 2026, Coles I'm Free From Standard 280g is cheapest at Coles at $7.50 ($26.79/1 kg) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.50 at Coles (30 Sept); highest: $7.50 — currently $7.50 at Coles. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.50
Average
$7.50
Highest
$7.50
Lowest ever
$7.50 · Sep '26
Highest ever
$7.50 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles I'm Free From

    Coles I'm Free FromCheapest

    280g

    $26.79/1kg$7.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles I'm Free From

    Coles I'm Free FromCheapest

    280g

    $26.79/1kg$7.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles I'm Free From

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles I'm Free From Standard 280g cheapest?
Coles has the lowest price at $7.50 ($26.79/1 kg).
What is the unit price of Coles I'm Free From Standard 280g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.68/100g.
What is the lowest price ever for Coles I'm Free From Standard 280g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles I'm Free From Standard 280g is $7.50 at Coles (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.50 at Coles.