Riverina Lactose Free Haloumi — 180g

As of 1 Oct 2026, Riverina Lactose Free Haloumi 180g is cheapest at Coles at $6.60 ($36.67/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.80 at Coles (18 Aug); highest: $6.60 — currently $6.60 at Coles. Tracked since June 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.80
Average
$6.13
Highest
$6.60
Lowest ever
$5.80 · Jun '26
Highest ever
$6.60 · Aug '26
Trend
Up 14%
8% above average

37 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Riverina

    RiverinaCheapest

    Riverina Lactose Free Haloumi · 180g

    $36.67/1kg$6.60Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Riverina

    RiverinaCheapest

    Riverina Lactose Free Haloumi · 180g

    $36.67/1kg$6.60Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Riverina

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Riverina Lactose Free Haloumi 180g cheapest?
Coles has the lowest price at $6.60 ($36.67/1 kg).
What is the unit price of Riverina Lactose Free Haloumi 180g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.67/100g.
What is the lowest price ever for Riverina Lactose Free Haloumi 180g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Riverina Lactose Free Haloumi 180g is $5.80 at Coles (18 Aug), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $6.60 at Coles.

Categories