Sniders Carmel Noodles Egg Farfel — 250g

As of 1 Oct 2026, Sniders Carmel Noodles Egg Farfel 250g is cheapest at Coles at $4.10 ($1.64/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.05 at Coles (4 Aug); highest: $4.10 — currently $4.10 at Coles. Tracked since June 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.05
Average
$3.20
Highest
$4.10
Lowest ever
$2.05 · Jun '26
Highest ever
$4.10 · Aug '26
Trend
Up 100%
28% above average

26 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sniders

    SnidersCheapest

    Sniders Carmel Noodles Egg Farfel · 250g

    $1.64/100g$4.10Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sniders

    SnidersCheapest

    Sniders Carmel Noodles Egg Farfel · 250g

    $1.64/100g$4.10Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Sniders

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Sniders Carmel Noodles Egg Farfel 250g cheapest?
Coles has the lowest price at $4.10 ($1.64/100 g).
What is the unit price of Sniders Carmel Noodles Egg Farfel 250g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.64/100g.
What is the lowest price ever for Sniders Carmel Noodles Egg Farfel 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sniders Carmel Noodles Egg Farfel 250g is $2.05 at Coles (4 Aug), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $4.10 at Coles.

Categories