Yoguri Vanilla Yogurt — 140g

As of 29 Sept 2026, Yoguri Vanilla Yogurt 140g is cheapest at Aldi at $1.99 ($1.42/100 g) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $1.99 at Aldi (29 Sept); highest: $1.99 — currently $1.99 at Aldi. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.99
Average
$1.99
Highest
$1.99
Lowest ever
$1.99 · Sep '26
Highest ever
$1.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    YoguriCheapest

    Yoguri Vanilla Yogurt · 140g

    $1.42/100g$1.99Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    YoguriCheapest

    Yoguri Vanilla Yogurt · 140g

    $1.42/100g$1.99Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Yoguri Vanilla Yogurt 140g cheapest?
Aldi has the lowest price at $1.99 ($1.42/100 g).
What is the unit price of Yoguri Vanilla Yogurt 140g?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $1.42/100g.
What is the lowest price ever for Yoguri Vanilla Yogurt 140g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Yoguri Vanilla Yogurt 140g is $1.99 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $1.99 at Aldi.