Woolworths Almond Meal — 665g
As of 29 Sept 2026, Woolworths Almond Meal 665g is cheapest at Woolworths at $11.00 ($16.54/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $5.70 at Woolworths (22 Sept); highest: $11.00 — currently $11.00 at Woolworths. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.65/100g
- Average
- $3.61/100g
- Highest
- $3.80/100g
Woolworths · 665gNow$1.65/100gAll-time low
Woolworths · 400gNow$1.75/100g
Woolworths · 150gNow$3.80/100g
11 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 665g | $11.00 | $1.65/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 400g | $7.00 | $1.75/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 150g | $5.70 | $3.80/100g | In stock | 22 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Woolworths Almond Meal 665g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $11.00 ($16.54/1 kg).
- What is the unit price of Woolworths Almond Meal 665g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.65/100g.
- What is the lowest price ever for Woolworths Almond Meal 665g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Woolworths Almond Meal 665g is $5.70 at Woolworths (22 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $11.00 at Woolworths.


