Coles Dry Shiitake Mushroom — 20g

As of 1 Oct 2026, Coles Dry Shiitake Mushroom 20g is cheapest at Coles at $3.50 ($175.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.15 at Coles (1 Sept); highest: $5.00 — currently $3.50 at Coles. Tracked since June 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.15
Average
$3.44
Highest
$5.00
Lowest ever
$3.15 · Aug '26
Highest ever
$5.00 · Jun '26
Trend
Down 30%
2% above average

18 prices recorded · 4 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Dry Shiitake Mushroom · 20g

    $175.00/1kg$3.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Dry Shiitake Mushroom · 20g

    $175.00/1kg$3.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Dry Shiitake Mushroom 20g cheapest?
Coles has the lowest price at $3.50 ($175.00/1 kg).
What is the unit price of Coles Dry Shiitake Mushroom 20g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $17.50/100g.
What is the lowest price ever for Coles Dry Shiitake Mushroom 20g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Dry Shiitake Mushroom 20g is $3.15 at Coles (1 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $3.50 at Coles.