Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food — 120g

As of 2 Oct 2026, Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food 120g is cheapest at Coles at $1.60 ($1.33/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.60 at Coles (2 Oct); highest: $1.60 — currently $1.60 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.60
Average
$1.60
Highest
$1.60
Lowest ever
$1.60 · Oct '26
Highest ever
$1.60 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

9 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Heinz

    HeinzCheapest

    Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food · 120g

    $1.33/100g$1.60Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Heinz

    HeinzCheapest

    Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food · 120g

    $1.33/100g$1.60Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Heinz

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food 120g cheapest?
Coles has the lowest price at $1.60 ($1.33/100 g).
What is the unit price of Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food 120g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.33/100g.
What is the lowest price ever for Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food 120g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Heinz Sweetcorn & Chicken Baby Food 120g is $1.60 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.60 at Coles.

Categories