Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar — 40g

As of 1 Oct 2026, Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar 40g is cheapest at IGA at $3.85 ($9.63/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.85 at IGA (1 Oct); highest: $3.85 — currently $3.85 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.85
Average
$3.85
Highest
$3.85
Lowest ever
$3.85 · Oct '26
Highest ever
$3.85 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Kind

    KindCheapest

    Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar · 40g

    $9.63/100g$3.85IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Kind

    KindCheapest

    Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar · 40g

    $9.63/100g$3.85IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Kind

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar 40g cheapest?
IGA has the lowest price at $3.85 ($9.63/100 g).
What is the unit price of Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar 40g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $9.63/100g.
What is the lowest price ever for Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar 40g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Kind Caramel Almond & Sea Salt Bar 40g is $3.85 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.85 at IGA.