Paul Newman's Own Creamy Caesar Dressing Dressings · AU — 250ml
As of 1 Oct 2026, Paul Newman's Own Creamy Caesar Dressing Dressings · AU 250ml is cheapest at IGA at $4.95 ($1.98/100 ml) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.65 at Coles (23 Sept); highest: $4.95 — currently $4.95 at IGA. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.46/100ml
- Average
- $1.77/100ml
- Highest
- $1.98/100ml
12% above average
21 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Paul Newman's Own | 250ml | $4.95 | $1.98/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Paul Newman's Own | 250ml | $4.95 | $1.98/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Paul Newman's Own | 250ml | $3.65 | $1.46/100ml | In stock | 23 Septout of date · not compared |
1 brand available
Coles
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Paul Newman's Own Creamy Caesar Dressing Dressings · AU 250ml cheapest?
- IGA has the lowest price at $4.95 ($1.98/100 ml).
- What is the unit price of Paul Newman's Own Creamy Caesar Dressing Dressings · AU 250ml?
- Priced per 100ml. IGA offers the best value at $1.98/100ml.
- What is the lowest price ever for Paul Newman's Own Creamy Caesar Dressing Dressings · AU 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Paul Newman's Own Creamy Caesar Dressing Dressings · AU 250ml is $3.65 at Coles (23 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $4.95 at IGA.
