Just Juice Orange · AU — 1L
As of 1 Oct 2026, Just Juice Orange · AU 1L is cheapest at Woolworths at $2.80 ($2.80/1 L) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.80 at Woolworths (1 Oct); highest: $6.50 — currently $2.80 at Woolworths. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.28/100ml
- Average
- $0.36/100ml
- Highest
- $0.36/100ml
Woolworths · 1LNow$0.28/100mlAll-time low
Coles · 1LLast seen 19 Aug$0.35/100ml
IGA · 1LLast seen 23 Sept$0.35/100ml
Coles · 1.2LLast seen 19 Aug$0.54/100ml
19 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Just Juice | 1L | $2.80 | $0.28/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Just Juice | 1L | $3.50 | $0.35/100ml | In stock | 22 Septout of date · not compared | |
| Just Juice | 1L | $3.50 | $0.35/100ml | In stock | 18 Augout of date · not compared | |
| Just Juice | 1.2L | $6.50 | $0.54/100ml | In stock | 18 Augout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Just Juice Orange · AU 1L cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $2.80 ($2.80/1 L).
- What is the unit price of Just Juice Orange · AU 1L?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.28/100ml.
- What is the lowest price ever for Just Juice Orange · AU 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Just Juice Orange · AU 1L is $2.80 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $2.80 at Woolworths.
