La Tosca Espanola Extra Virgin Olive Oil — 3.78L
As of 28 Sept 2026, La Tosca Espanola Extra Virgin Olive Oil 3.78L is cheapest at Coles at $40.00 ($1.06/100 ml) in Australia.
Prices updated 28 Sept 2026
Lowest recorded price: $13.00 at Woolworths (8 Sept); highest: $40.00 — currently $40.00 at Coles. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.06/100ml
- Average
- $1.06/100ml
- Highest
- $1.06/100ml
40 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| La Tosca | 3.78L | $40.00 | $1.06/100mlBest | In stock | 28 Sept | |
| La Tosca | 1L | $26.00 | $2.60/100ml | In stock | 28 Sept | |
| La Tosca | 1L | $26.00 | $2.60/100ml | In stock | 27 Sept | |
| La Tosca | 1L | $26.00 | $2.60/100mlBest | In stock | 22 Sept | |
| La Tosca | 1L | $13.00 | $1.30/100ml | In stock | 13 Aug | |
| La Tosca | 1L | $13.00 | $1.30/100ml | In stock | 8 June | |
| La Tosca | 3.78L | $40.00 | $1.06/100ml | In stock | 12 May | |
| La Tosca | 1L | $26.00 | $2.60/100ml | In stock | 12 May |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is La Tosca Espanola Extra Virgin Olive Oil 3.78L cheapest?
- Coles has the lowest price at $40.00 ($1.06/100 ml).
- What is the unit price of La Tosca Espanola Extra Virgin Olive Oil 3.78L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $1.06/100ml.
- What is the lowest price ever for La Tosca Espanola Extra Virgin Olive Oil 3.78L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for La Tosca Espanola Extra Virgin Olive Oil 3.78L is $13.00 at Woolworths (8 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $40.00 at Coles.

