Campbell's V8 Breakfast Juice Standard — 1.25L

As of 2 Oct 2026, Campbell's V8 Breakfast Juice Standard 1.25L is cheapest at Coles at $5.50 ($4.40/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.50 at Coles (2 Oct); highest: $5.65 — currently $5.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.50
Average
$5.65
Highest
$5.65
Lowest ever
$5.50 · Oct '26
Highest ever
$5.65 · Oct '26
Trend
Up 3%
At the average price

9 prices recorded · 6 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Campbell's

    Campbell'sCheapest

    V8 Breakfast Juice Standard · 1.25L

    $4.40/1L$5.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Campbell's

    Campbell'sCheapest

    V8 Breakfast Juice Standard · 1.25L

    $4.40/1L$5.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Campbell's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Campbell's V8 Breakfast Juice Standard 1.25L cheapest?
Coles has the lowest price at $5.50 ($4.40/1 L).
What is the unit price of Campbell's V8 Breakfast Juice Standard 1.25L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.44/100ml.
What is the lowest price ever for Campbell's V8 Breakfast Juice Standard 1.25L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's V8 Breakfast Juice Standard 1.25L is $5.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.50 at Coles.

Categories