Ryvita Original Rye Crispbread — 250g

As of 1 Oct 2026, Ryvita Original Rye Crispbread 250g is cheapest at IGA at $4.70 ($1.88/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.15 at Coles (25 Aug); highest: $4.70 — currently $4.70 at IGA. Tracked since June 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.15
Average
$3.15
Highest
$4.70
Lowest ever
$3.15 · Jun '26
Highest ever
$4.70 · Oct '26
Trend
Up 49%
49% above average

108 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Ryvita

    RyvitaCheapest

    Ryvita Original Rye Crispbread · 250g

    $1.88/100g$4.70IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Ryvita

    RyvitaCheapest

    Ryvita Original Rye Crispbread · 250g

    $1.88/100g$4.70IGA

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Ryvita Original Rye Crispbread 250g cheapest?
IGA has the lowest price at $4.70 ($1.88/100 g).
What is the unit price of Ryvita Original Rye Crispbread 250g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $1.88/100g.
What is the lowest price ever for Ryvita Original Rye Crispbread 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Ryvita Original Rye Crispbread 250g is $3.15 at Coles (25 Aug), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $4.70 at IGA.

Categories