Hawaiian Sweet Potato — Each
As of 29 Sept 2026, Hawaiian Sweet Potato Each is cheapest at Harris Farm at $2.68 ($2.68/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.47 at Harris Farm (29 Sept); highest: $13.99 — currently $2.68 at Harris Farm. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.04/100g
- Average
- $4.04/100g
- Highest
- $4.04/100g
IGA · 130gNow$4.04/100gAll-time low
IGA · 210gNow$4.40/100g
IGA · 300gNow$4.66/100g
IGA · 75gNow$7.99/100g
7 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Spliits | 130g | $5.25 | $4.04/100gBest | In stock | 22 Sept | |
| BFree | 210g | $9.25 | $4.40/100g | In stock | 22 Sept | |
| Bite Me | 300g | $13.99 | $4.66/100g | In stock | 22 Sept | |
| Ajitas | 75g | $5.99 | $7.99/100g | In stock | 22 Sept | |
| — | Each | $2.47 | $2.47/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $2.68 | $2.68/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Harris Farm
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Hawaiian Sweet Potato Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $2.68 ($2.68/1 ea).
- What is the unit price of Hawaiian Sweet Potato Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $2.68/1 ea.
- What is the lowest price ever for Hawaiian Sweet Potato Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Hawaiian Sweet Potato Each is $2.47 at Harris Farm (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.68 at Harris Farm.


