Coles Budgerigar & Canary Bird Seed — 2kg

As of 1 Oct 2026, Coles Budgerigar & Canary Bird Seed 2kg is cheapest at Coles at $6.10 ($0.31/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.10 at Coles (1 Oct); highest: $6.10 — currently $6.10 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.10
Average
$6.10
Highest
$6.10
Lowest ever
$6.10 · Oct '26
Highest ever
$6.10 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Budgerigar & Canary Bird Seed · 2kg

    $0.31/100g$6.10Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Budgerigar & Canary Bird Seed · 2kg

    $0.31/100g$6.10Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Budgerigar & Canary Bird Seed 2kg cheapest?
Coles has the lowest price at $6.10 ($0.31/100 g).
What is the unit price of Coles Budgerigar & Canary Bird Seed 2kg?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.31/100g.
What is the lowest price ever for Coles Budgerigar & Canary Bird Seed 2kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Budgerigar & Canary Bird Seed 2kg is $6.10 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.10 at Coles.