Sacred Grounds Breezy Blend Coffee Beans — 1kg
As of 2 Oct 2026, Sacred Grounds Breezy Blend Coffee Beans 1kg is cheapest at Woolworths at $44.00 ($4.40/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $31.00 at Woolworths (2 Oct); highest: $44.00 — currently $44.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.40/100g
- Average
- $4.40/100g
- Highest
- $4.40/100g
10 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sacred Grounds | 1kg | $44.00 | $4.40/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Sacred Grounds | 500g | $31.00 | $6.20/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Sacred Grounds Breezy Blend Coffee Beans 1kg cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $44.00 ($4.40/100 g).
- What is the unit price of Sacred Grounds Breezy Blend Coffee Beans 1kg?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $4.40/100g.
- What is the lowest price ever for Sacred Grounds Breezy Blend Coffee Beans 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sacred Grounds Breezy Blend Coffee Beans 1kg is $31.00 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $44.00 at Woolworths.

