Forty Thieves Crunchy Peanut Butter — 375g

As of 2 Oct 2026, Forty Thieves Crunchy Peanut Butter 375g is cheapest at IGA at $6.60 ($1.76/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.60 at IGA (1 Oct); highest: $6.60 — currently $6.60 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.60
Average
$6.60
Highest
$6.60
Lowest ever
$6.60 · Oct '26
Highest ever
$6.60 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Forty Thieves Crunchy Peanut Butter

    Forty Thieves Crunchy Peanut ButterCheapest

    375g

    $1.76/100g$6.60IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Forty Thieves Crunchy Peanut Butter

    Forty Thieves Crunchy Peanut ButterCheapest

    375g

    $1.76/100g$6.60IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Forty Thieves Crunchy Peanut Butter 375g cheapest?
IGA has the lowest price at $6.60 ($1.76/100 g).
What is the unit price of Forty Thieves Crunchy Peanut Butter 375g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $1.76/100g.
What is the lowest price ever for Forty Thieves Crunchy Peanut Butter 375g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Forty Thieves Crunchy Peanut Butter 375g is $6.60 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.60 at IGA.

Categories