Luv A Duck Standard — 2.1kg
As of 2 Oct 2026, Luv A Duck Standard 2.1kg is cheapest at Woolworths at $26.00 ($12.38/1 kg) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $18.50 at Coles (2 Oct); highest: $31.35 — currently $26.00 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.88/100g
- Average
- $1.45/100g
- Highest
- $1.46/100g
35 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Luv A Duck | 2.1kg | $18.50 | $0.88/100g | Out of stock | 2 Oct | |
| Luv A Duck | 2.1kg | $26.00 | $1.24/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Luv A Duck | 2.15kg | $31.35 | $1.46/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Luv A Duck Standard 2.1kg cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $26.00 ($12.38/1 kg).
- What is the unit price of Luv A Duck Standard 2.1kg?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.24/100g.
- Which supermarkets sell Luv A Duck Standard 2.1kg?
- Luv A Duck Standard 2.1kg is available at Coles and Woolworths.
- What is the lowest price ever for Luv A Duck Standard 2.1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Luv A Duck Standard 2.1kg is $18.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $26.00 at Woolworths.
