Beerenberg Balsamic Beetroot Relish — 280g
As of 29 Sept 2026, Beerenberg Balsamic Beetroot Relish 280g is cheapest at Harris Farm at $5.35 ($19.11/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $5.35 at Harris Farm (29 Sept); highest: $6.99 — currently $5.35 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.91/100g
- Average
- $2.30/100g
- Highest
- $2.30/100g
32 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Beerenberg | 280g | $5.35 | $1.91/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Beerenberg | 280g | $6.45 | $2.30/100g | In stock | 1 Sept | |
| Beerenberg | 280g | $6.45 | $2.30/100g | In stock | 13 May | |
| Beerenberg | 280g | $6.80 | $2.43/100g | In stock | 23 Sept | |
| Beerenberg | 280g | $6.99 | $2.50/100g | In stock | 22 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Beerenberg Balsamic Beetroot Relish 280g cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $5.35 ($19.11/1 kg).
- What is the unit price of Beerenberg Balsamic Beetroot Relish 280g?
- Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $1.91/100g.
- What is the lowest price ever for Beerenberg Balsamic Beetroot Relish 280g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Beerenberg Balsamic Beetroot Relish 280g is $5.35 at Harris Farm (29 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $5.35 at Harris Farm.

