Kettle Sweet & Salty Popcorn — 110g

As of 1 Oct 2026, Kettle Sweet & Salty Popcorn 110g is cheapest at IGA at $3.51 ($3.19/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.51 at IGA (1 Oct); highest: $3.51 — currently $3.51 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.51
Average
$3.51
Highest
$3.51
Lowest ever
$3.51 · Oct '26
Highest ever
$3.51 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Kettle

    KettleCheapest

    Kettle Sweet & Salty Popcorn · 110g

    $3.19/100g$3.51IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Kettle

    KettleCheapest

    Kettle Sweet & Salty Popcorn · 110g

    $3.19/100g$3.51IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Kettle

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Kettle Sweet & Salty Popcorn 110g cheapest?
IGA has the lowest price at $3.51 ($3.19/100 g).
What is the unit price of Kettle Sweet & Salty Popcorn 110g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $3.19/100g.
What is the lowest price ever for Kettle Sweet & Salty Popcorn 110g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Kettle Sweet & Salty Popcorn 110g is $3.51 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.51 at IGA.

Categories