Sangaria Melon Soda — 500ml

As of 2 Oct 2026, Sangaria Melon Soda 500ml is cheapest at Woolworths at $4.60 ($9.20/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.60 at Woolworths (2 Oct); highest: $4.60 — currently $4.60 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.60
Average
$4.60
Highest
$4.60
Lowest ever
$4.60 · Oct '26
Highest ever
$4.60 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Sangaria

    SangariaCheapest

    Sangaria Melon Soda · 500ml

    $9.20/1L$4.60Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Sangaria

    SangariaCheapest

    Sangaria Melon Soda · 500ml

    $9.20/1L$4.60Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Sangaria

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Sangaria Melon Soda 500ml cheapest?
Woolworths has the lowest price at $4.60 ($9.20/1 L).
What is the unit price of Sangaria Melon Soda 500ml?
Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.92/100ml.
What is the lowest price ever for Sangaria Melon Soda 500ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sangaria Melon Soda 500ml is $4.60 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.60 at Woolworths.

Categories