Mayver's Crunchy Peanut Butter Standard — 375g
As of 2 Oct 2026, Mayver's Crunchy Peanut Butter Standard 375g is cheapest at IGA at $7.89 ($2.10/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $7.89 at IGA (1 Oct); highest: $10.60 — currently $7.89 at IGA. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.41/100g
- Average
- $1.41/100g
- Highest
- $1.41/100g
13 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mayver's | 750g | $10.60 | $1.41/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Mayver's | 375g | $7.89 | $2.10/100g | In stock | 1 Oct | |
| Mayver's | 750g | $10.60 | $1.41/100g | In stock | 15 Juneout of date · not compared | |
| Mayver's | 750g | $10.60 | $1.41/100g | In stock | 22 Mayout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Mayver's Crunchy Peanut Butter Standard 375g cheapest?
- IGA has the lowest price at $7.89 ($2.10/100 g).
- What is the unit price of Mayver's Crunchy Peanut Butter Standard 375g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.10/100g.
- What is the lowest price ever for Mayver's Crunchy Peanut Butter Standard 375g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Mayver's Crunchy Peanut Butter Standard 375g is $7.89 at IGA (1 Oct), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $7.89 at IGA.

