Southern Flinders Ranges Free Range Eggs Standard — 1.75kg
As of 30 Sept 2026, Southern Flinders Ranges Free Range Eggs Standard 1.75kg is cheapest at Woolworths at $17.80 ($1.02/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $8.10 at Woolworths (30 Sept); highest: $17.80 — currently $17.80 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.02/100g
- Average
- $1.02/100g
- Highest
- $1.02/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Southern Flinders Ranges | 1.75kg | $17.80 | $1.02/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Southern Flinders Ranges | 700g | $8.10 | $1.16/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Southern Flinders Ranges Free Range Eggs Standard 1.75kg cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $17.80 ($1.02/100 g).
- What is the unit price of Southern Flinders Ranges Free Range Eggs Standard 1.75kg?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.02/100g.
- What is the lowest price ever for Southern Flinders Ranges Free Range Eggs Standard 1.75kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Southern Flinders Ranges Free Range Eggs Standard 1.75kg is $8.10 at Woolworths (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $17.80 at Woolworths.

