Black & Gold BBQ Fuel Standard — 4kg

As of 1 Oct 2026, Black & Gold BBQ Fuel Standard 4kg is cheapest at IGA at $10.50 ($2.63/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

No price history yet

We log the price each time we check — the graph fills in here once a price changes, so check back soon.

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Black & Gold

    Black & GoldCheapest

    Black & Gold BBQ Fuel Standard · 4kg

    $2.63/1kg$10.50IGA

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Black & Gold

    Black & GoldCheapest

    Black & Gold BBQ Fuel Standard · 4kg

    $2.63/1kg$10.50IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Black & Gold

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Black & Gold BBQ Fuel Standard 4kg cheapest?
IGA has the lowest price at $10.50 ($2.63/1 kg).
What is the unit price of Black & Gold BBQ Fuel Standard 4kg?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $0.26/100g.