Coles Bakery White Toast Loaf Super Soft — 800g
As of 2 Oct 2026, Coles Bakery White Toast Loaf Super Soft 800g is cheapest at Coles at $3.60 ($0.45/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.30 at Coles (2 Oct); highest: $3.60 — currently $3.60 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.45/100g
- Average
- $0.45/100g
- Highest
- $0.45/100g
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles Bakery | 800g | $3.60 | $0.45/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Coles Bakery | 680g | $3.30 | $0.49/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Coles Bakery White Toast Loaf Super Soft 800g cheapest?
- Coles has the lowest price at $3.60 ($0.45/100 g).
- What is the unit price of Coles Bakery White Toast Loaf Super Soft 800g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.45/100g.
- What is the lowest price ever for Coles Bakery White Toast Loaf Super Soft 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Bakery White Toast Loaf Super Soft 800g is $3.30 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.60 at Coles.

