TRESemmé Hairspray Salon Finish Extra Hold — 360g
As of 2 Oct 2026, TRESemmé Hairspray Salon Finish Extra Hold 360g is cheapest at Coles at $10.50 ($2.92/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.00 at Coles (2 Oct); highest: $10.50 — currently $10.50 at Coles. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.46/100g
- Average
- $1.75/100g
- Highest
- $1.75/100g
Woolworths · 360gNow$1.46/100gAll-time low
Coles · 360gNow$2.92/100g
IGA · 360gNow$2.92/100g
Coles · 75gNow$6.67/100g
Woolworths · 75gNow$6.67/100g
IGA · 75gNow$7.33/100g
43 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TRESemmé | 360g | $5.25 | $1.46/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| TRESemmé | 360g | $10.50 | $2.92/100g | In stock | 2 Oct | |
| TRESemmé | 360g | $10.50 | $2.92/100g | In stock | 1 Oct | |
| TRESemmé | 75g | $5.00 | $6.67/100g | In stock | 2 Oct | |
| TRESemmé | 75g | $5.00 | $6.67/100g | In stock | 2 Oct | |
| TRESemmé | 75g | $5.50 | $7.33/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

TRESemméBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is TRESemmé Hairspray Salon Finish Extra Hold 360g cheapest?
- Coles has the lowest price at $10.50 ($2.92/100 g).
- What is the unit price of TRESemmé Hairspray Salon Finish Extra Hold 360g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.92/100g.
- What is the lowest price ever for TRESemmé Hairspray Salon Finish Extra Hold 360g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for TRESemmé Hairspray Salon Finish Extra Hold 360g is $5.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $10.50 at Coles.

