Wrigley's Spearmint Gum — 64g

As of 2 Oct 2026, Wrigley's Spearmint Gum 64g is cheapest at Aldi at $4.69 ($7.33/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.69 at Aldi (1 Oct); highest: $4.69 — currently $4.69 at Aldi. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.69
Average
$4.69
Highest
$4.69
Lowest ever
$4.69 · Oct '26
Highest ever
$4.69 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Wrigley's

    Wrigley'sCheapest

    Wrigley's Spearmint Gum · 64g

    $7.33/100g$4.69Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Wrigley's

    Wrigley'sCheapest

    Wrigley's Spearmint Gum · 64g

    $7.33/100g$4.69Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1Wrigley's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Wrigley's Spearmint Gum 64g cheapest?
Aldi has the lowest price at $4.69 ($7.33/100 g).
What is the unit price of Wrigley's Spearmint Gum 64g?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $7.33/100g.
What is the lowest price ever for Wrigley's Spearmint Gum 64g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Wrigley's Spearmint Gum 64g is $4.69 at Aldi (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.69 at Aldi.