Cadbury Old Gold Roast Almond — 170g
As of 1 Oct 2026, Cadbury Old Gold Roast Almond 170g is cheapest at IGA at $5.25 ($3.09/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.00 at Woolworths (18 Aug); highest: $8.00 — currently $5.25 at IGA. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.35/100g
- Average
- $2.47/100g
- Highest
- $4.71/100g
Coles · 170gNow$4.71/100g
Woolworths · 170gLast seen 19 Aug$2.35/100g
IGA · 180gLast seen 23 Sept$2.78/100g
IGA · 180gLast seen 23 Sept$4.44/100g
6 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cadbury | 170g | $8.00 | $4.71/100gBest | In stock | 27 Sept | |
| Cadbury | 170g | $4.00 | $2.35/100g | In stock | 18 Augout of date · not compared | |
| Cadbury | 180g | $5.00 | $2.78/100g | In stock | 22 Septout of date · not compared | |
| Cadbury | 180g | $8.00 | $4.44/100g | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

CadburyBest
WoolworthsOld Gold Roast Almond · 170g$2.35/100g$4.00Last seen 19 Aug · not compared
IGAOld Gold Dark Chocolate Roast Almond · 180g$2.78/100g$5.00Last seen 23 Sept · not compared
IGARoast Almond · 170g$3.09/100g$5.25
IGAOld Gold Roast Almond · 180g$4.44/100g$8.00
ColesOld Gold Roast Almond · 170g$4.71/100g$8.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cadbury Old Gold Roast Almond 170g cheapest?
- IGA has the lowest price at $5.25 ($3.09/100 g).
- What is the unit price of Cadbury Old Gold Roast Almond 170g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $3.09/100g.
- What is the lowest price ever for Cadbury Old Gold Roast Almond 170g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cadbury Old Gold Roast Almond 170g is $4.00 at Woolworths (18 Aug), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $5.25 at IGA.
