Chilli Jalapeno — 200g
As of 29 Sept 2026, Chilli Jalapeno 200g is cheapest at Harris Farm at $6.74 ($33.70/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.02 at Coles (9 Sept); highest: $6.74 — currently $6.74 at Harris Farm. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.00/100g
- Average
- $4.21/100g
- Highest
- $4.88/100g
Harris Farm · 200gNow$3.37/100g
Coles · approx. 34gNow$3.40/100g
Aldi · 80gNow$4.40/100g
Coles · 80gNow$4.88/100g
Woolworths · 80gNow$4.88/100gLow
106 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | 200g | $6.74 | $3.37/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Coles | approx. 34g | $1.16 | $3.40/100g | In stock | 22 Sept | |
| — | 80g | $3.49 | $4.40/100g | In stock | 26 Sept | |
| Coles | 80g | $3.90 | $4.88/100g | In stock | 27 Sept | |
| Woolworths | 80g | $3.90 | $4.88/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | 80g | $3.90 | $4.88/100g | In stock | 22 Sept | |
| Woolworths | 80g | $4.00 | $5.00/100g | In stock | 13 Aug | |
| Woolworths | each | $1.11 | $1.11/1 ea | In stock | 13 Aug | |
| Woolworths | each | $1.14 | $1.14/1 ea | In stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
Woolworths- 1

- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Chilli Jalapeno 200g cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $6.74 ($33.70/1 kg).
- What is the unit price of Chilli Jalapeno 200g?
- Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $3.37/100g.
- What is the lowest price ever for Chilli Jalapeno 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Chilli Jalapeno 200g is $1.02 at Coles (9 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $6.74 at Harris Farm.
